KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14808078
nr 1480 8078
Mårten Garbring
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad 76. Olja på duk, 50x100 cm, yttermått inklusive ram: 70x120 cm
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 20:20:19
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
600 kr
Mårten Garbring
Läs mer om Mårten Garbring